30.10.2018 У Лозовій відзначили 74-річницю визволення України від нацистських окупантів

 

З 2009 року в Україні 28 жовтня офіційно відзначають День визволення від нацистських окупантів. У заході взяли участь керівництво міста і району, ветерани, депутати, в.о. голів старостинських округів, працівники виконавчого комітету, громадськість.

З цієї нагоди 26 жовтня біля Братської могили Меморіалу Слави пройшла урочиста церемонія покладання квітів. Пам’ять про тих, хто не повернувся з далеких фронтових доріг, хто ціною власного життя дарував майбутнє життя, усі присутні вшанували хвилиною мовчання та поклали квіти до вічного вогню.

За довгих 40 місяців окупації кожен клаптик української землі був переораний бомбами, снарядами, перекопаний солдатськими лопатами, рясно политий кров’ю її захисників. Україна втратила майже 10 мільйонів людських життів, було зруйновано 16150 підприємств, 1786 вокзалів і станцій, 714 міст, 28 тис. сіл, 215 з яких згоріли до тла.
На території Лозової відбувалися дуже кровопролитні бої.
Лозова стояла в руїнах, 69 відсотків житлового фонду міста було зруйновано.
У концтаборах знищено майже 1,5 тис. кращих синів та дочок Лозівщини. За роки окупації на примусові роботи до Німеччини було вивезено більше 4 тисяч наших земляків. Із 29 тисяч населення Лозової залишилося лише 7.
Війська тричі виганяли ворога із нашого міста. Але остаточний день визволення настав 16 вересня 1943, коли 35-а, 38-а гвардійські стрілецькі дивізії а також 244-а та 262-а авіаційні дивізії звільнили місто та отримали Почесне звання Лозівських.
Тисячі лозівчан вкрили себе славою на фронтах Другої світової війни. Бойовими орденами і медалями нагороджені понад 4 тисяч чоловік, 15 із них стали Героями Радянського Союзу.
Більше 8 тисяч наших земляків віддали за перемогу найдорожче – своє життя.
Нині на долю українського народу випало ще одне випробування – військовий конфлікт на сході нашої держави, де і сьогодні гинуть українці.

Источник: http://lozovarada.gov.ua/golovni-novini/u-lozovii-vidznachyly-74-richntsiu-vyzvolennia-ukrainy-vid-natsystskykh-okupantivy.html

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: